Szanowni Państwo 

Wprowadzenie stanu zagrożenia epidemiologicznego, a następnie stanu epidemii spowodowało czasowe ograniczenie funkcjonowania wielu podmiotów, w tym także placówek oświatowych. Pamiętajmy, że wprowadzone ograniczenia funkcjonowania przedszkola nie mają charakteru bezwzględnego i nie powodują całkowitego zaprzestania prowadzenia przez nas swojej działalności. Nie ograniczają̨ również̇ kosztów jej prowadzenia. 

Nasze przedszkole w swoich działaniach nie czekało na rozporządzenia MEN – od pierwszego dnia wiedzieliśmy, że nie opuścimy naszych przedszkolaków i będziemy organizować zajęcia przenosząc je w świat online. Choć organizacja roku szkolnego uległa przeorganizowaniu nasi nauczyciele ciężko pracują, by realizować statutowe zadania przedszkola oraz podstawę programową według planu. 

Nie zmienia to jednak faktu, iż zdaję sobie sprawę, że sytuacja dla wszystkich nas zarówno nasza jako placówki jak i Państwa życiowa jest trudna. W związku z tym zdecydowałam, iż opłata czesnego za miesiąc kwiecień, będzie wynosić 200 zł – dokładnie tyle ile wynosi opłata rezerwacyjna za miejsce dziecka w przedszkolu. Jest to minimalna kwota, która pozwoli nam utrzymać się na rynku i przetrwać ten trudny czas. Kwota ta będzie taka sama dla każdego, niezależnie od tego jaki wariant pakietu godzinowego wybrał podpisując umowę oraz nie będzie łączyć się z wcześniej przyznanymi zniżkami.  Uważam to za uczciwe rozwiązanie, ponieważ obecna sytuacja wyklucza pobyt dziecka w przedszkolu, zatem opłata, która jest uzależniona od ilości godzin pobytu dziecka wydaje mi się w tym wypadku niezasadna. Opłata za wyżywienie kwietniowe zostaje w całości umorzona. Jeśli, jak przewiduje rozporządzenie MEN, wrócimy do pracy po Świętach Wielkanocnych, opłata za obecne dni zostanie doliczona w rachunku majowym. Za okres nieobecności w miesiącu marcu opłata za wyżywienie zostaje odliczona jak dotychczas. Rachunki zostaną Państwu wystawione na aplikacji LiveKid oraz przesłane mailowo. Jeśli ktoś z Państwa nie ma dostępu do aplikacji oraz nie ma adresu mailowego, proszę o bezpośredni kontakt ze mną po numerem telefonu 530-057-356. 

Drodzy Państwo, w tym czasie daleka jestem od myślenia o zyskach…w tym momencie myślę o przetrwaniu, o tym, by utrzymać miejsca pracy dla naszych nauczycieli oraz o tym, by nasze dzieci miały do czego wrócić. 

Zwracam się z apelem do wszystkich Państwa, którzy zalegają z płatnościami za poprzednie miesiące. Biorąc pod uwagę zabezpieczenie finansowe placówki informuję, iż od dnia 1 kwietnia 2020 roku, wszelkie zobowiązania finansowe dłuższe niż dwa miesiące będą kierowane do Krajowego Rejestru Dłużników wraz z ustawowymi odsetkami. Szanowni Państwo, nigdy wcześniej tego nie robiłam, ale nigdy wcześniej też nie walczyliśmy z tak ogromnym kryzysem, zatem proszę Państwa o przestrzeganie zasad umowy oraz empatyczne podejście do sytuacji w jakiej się znaleźliśmy. 

Pozdrawiam Państwa serdecznie i życzę dużo zdrowia dla Państwa rodzin. 

Magdalena Nowak