SERDECZNIE PAŃSTWU DZIĘKUJEMY ZA WCZORAJSZE SPOTKANIE, WSPANIALE SIĘ BYŁO Z PAŃSTWEM ZOBACZYĆ WE WSPÓLNYM GRONIE. DLA TYCH Z PAŃSTWA, KTÓRZY NIE MOGLI SIĘ Z NAMI SPOTKAĆ, GARŚĆ NAJWAŻNIEJSZYCH INFORMACJI PODSUMOWUJĄCYCH WCZORAJSZE ZEBRANIE:

*DIETY – WSZYSTKICH RODZICÓW, KTÓRYCH DZIECI Z RÓŻNYCH POWODÓW KORZYSTAJĄ W NASZYM PRZEDSZKOLU Z DIETY, BEZ WZGLĘDU NA TO CZY JEST ONA PODYKTOWANA ALERGIĄ CZY TYLKO NIETOLERANCJĄ, PROSZĘ O DONIESIENIE STOSOWNEGO ZAŚWIADCZENIA OD LEKARZA ALERGOLOGA BĄDŹ PEDIATRY. (TERMIN DO KOŃCA WRZEŚNIA). BEZ TAKIEJ DOKUMENTACJI DIETA NIE BĘDZIE RESPEKTOWANA – DECYZJA POKIEROWANA JEST WYMOGAMI SANITARNYMI.

*INNOWACJE PEDAGOGICZNE – W TYM ROKU SZKOLNYM ZAPLANOWALIŚMY NA POSIEDZENIU RADY PEDAGOGICZNEJ ORGANIZACJĘ DWÓCH PROGRAMÓW: PIERWSZY Z NICH SKIEROWANY DO DZIECI TO PROGRAM „MAŁY PODRÓŻNIK”, W TRAKCIE KTÓREGO DZIECI BĘDĄ POZNAWAĆ KRAJE UE.

DRUGI PROGRAM TO KOMPLEKSOWE WSPARCIE DZIECI I PAŃSTWA – RODZICÓW. TRENING UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH, BO TAK NAZYWA SIĘ TA METODA ZAKŁADA PRACĘ Z SZEROKO POJĘTYMI EMOCJAMI, LĘKAMI, RELACJAMI SPOŁECZNYMI. DUŻO BĘDZIE WYCISZENIA, MEDYTACJI, SPOSOBÓW NA RADZENIE SOBIE ZE STRESEM, KTÓRY DZIECI TAKŻE DOPADA. POJAWI SIĘ TAKŻE PROPOZYCJA WARSZTATÓW DLA PAŃSTWA ORAZ WSPARCIA PEDAGOGICZNO – PSYCHOLOGICZNEGO.

PROGRAM RUSZA W PAŹDZIERNIKU.

*ISTOTNĄ KWESTĄ, KTÓRĄ CHCIAŁABYM PRZYPOMNIEĆ JEST ZDROWIE PRZEDSZKOLAKÓW. BEZWZGLĘDNIE BĘDĘ ZWRACAĆ UWAGĘ NA WSZELKIE OBJAWY CHOROBOWE, KTÓRE POJAWIAJĄ SIĘ W GRUPIE PRZEDSZKOLNEJ. KAŻDE DZIECKO, KTÓRE KASZLE BĄDŹ MA KATAR POWINNO ZOSTAĆ W DOMU.

*SERDECZNIE PAŃSTWA PROSIMY, BY ODBIERAJĄC DZIECI Z PRZEDSZKOLA ZWRACAĆ UWAGĘ NA ICH ZACHOWANIE W SZATNI. TO NIE JEST ODPOWIEDNIE MIEJSCE DO BIEGANIA I SKAKANIA, PROSZĘ TAKŻE O ZACHOWANIE DBAŁOŚCI I NIE NISZCZENIE WSPÓLNEGO MIENIA PRZEDSZKOLNEGO. PROSZĘ TAKŻE, BY ZWRACAĆ UWAGĘ NA DZIECI W MOMENCIE, KIEDY WRACAJĄ DO SALI…CZĘSTO SIĘ ZDARZA, ŻE TA SALA JUŻ JEST PUSTA, BĄDŹ POSPRZĄTANA. W MOMENCIE KIEDY PAŃSTWO ODBIERAJĄ DZIECKO ONO JUŻ JEST POD PAŃSTWA OPIEKĄ.

*PAMIĘTAJCIE PAŃSTWO TAKŻE O MASECZKACH WCHODZĄC NA TEREN PRZEDSZKOLA.

DZIĘKUJĘ JESZCZE RAZ SERDECZNIE I ŻYCZĘ DOBREGO DNIA I WEEKENDU. MN